Operation: ‘Free the PlayStation 3 from Nutella!’

Operation: ‘Free the PlayStation 3 from Nutella!’

22-02-2012
afbeelding van Marcela
Door: Marcela
Blog

“Nu met de slang in het gleufje en hard spuiten”, zei een buddy van me. Al de gehele middag lagen we keihard in een deuk om de meest dubbelzinnige opmerkingen. En nee, het is niet wat je denkt. Het oogje van mijn PlayStation 3 moest schoongemaakt worden.

Het begon een paar maanden geleden toen mijn nichtje met haar zwaar smerige Nutella-vingers een disk in mijn geliefde console stak. Een minuut later wilden een paar games niet meer opstarten. In de loop van de maanden speelde hij steeds minder games af en op een dag was de maat vol. Operation: ‘Free the PlayStation 3 from Nutella!’ ging van start.

Omdat ik geen enkele ervaring had met het openen van een Slim versie, besloot ik om eerst, op advies van een vriend,  een simpele luchtspuit in het gleufje zijn werk te laten doen en vervolgens een cleaning disk rond te laten draaien. Normaal, als er geen Nutella in had gezeten, was dat wel voldoende geweest. Helaas moesten we de console openbreken.

Het openen van de Slim was verbazingwekkend simpel. Ik dacht dat het moeilijker zou zijn, omdat de console kleiner is dan zijn grote broer. Maar het tegendeel is waar. Je pulkt de rubbers aan de onderkant los en trekt de klepjes open. Vervolgens draai je alle schroefjes los.

Als je de console omdraait kun je de klep eraf halen. Daaronder zie je hoofdzakelijk drie grote onderdelen. Om bij het onderdeel te komen waar de lens in zit, moet je eerst het zwarte voedingsblok eruit halen. Daarvoor moet je aan weerszijden de schroeven los draaien, de twee witte stekkers lostrekken en het voedingsblok optillen. Als dat gedaan is ben je nog één schroefje verwijderd van het losmaken van het zilveren doosje waar je blu-ray speler in zit. Vergeet niet die dunne platte stekkers los te maken!

Ok, nu is het een kwestie van alle schroeven op het kastje los draaien, het binnenste onderdeel even los klikken en dan met lenscleaning alcohol op een wattenstaafje voorzichtig de lens in ronddraaiende bewegingen schoon maken. Daarna alles weer in elkaar schroeven en duimen dat hij het nog doet.

Toen ik klaar was en het wilde testen, bleek dat ik één van de stroomkabels was vergeten aan te sluiten. Vervolgens bleek dat ik bij de tweede poging de onderdelen van het blu-ray doosje te los had geschroefd. Bij poging drie was ik weer de stroomkabel vergeten, enz... Zucht, hou je focus! Bij poging zeven of acht deed alles het weer perfect en deed ik een vreugdedansje, inclusief uitspraken als “Who’s the boss!?” en “Awh yeah!”.

Tot slot, als je toch alles open en bloot voor je hebt liggen, is het verstandig om gelijk de roosters en de fans met wat wattenstaafjes schoon te maken. Het is even een klus, maar voor iemand die twee honden heeft, zoals ik, werkt een console vaak als een stofzuiger. Nog belangrijker: mocht je onzeker zijn, gooi dan Skype aan met iemand die ook technisch is. Twee weten immers meer dan één en je hebt iemand om frustraties en flauwe grappen mee te delen. Ook al zijn ze heel flauw.

Reacties (31)

Pagina's

afbeelding van Sp1deyRoy
Exp:
Level:
6

Rooster ziet er idd goed uit. Lijkt de binnenkant van een bouw stofzuiger wel.;)

DUS!

afbeelding van Rich Art
Exp:
Level:
12

Zag jouw rooster er echt zo uit Marcela? Of heb je deze afbeelding van internet geplukt?
.
In dat geval mag ik die van mij ook wel eens nakijken, aangezien ik nog beschik over het oude PS3 model...

Now playing: Silent Hill HD Collection [Silent Hill 3] / RE: Operation Raccoon City
Next game: Red Dead Redemption (Trophy Hunt: 92%) / Metal Gear Solid 3
Platinums in de pocket: 11

afbeelding van MrMdK
Exp:
Level:
4

Leuke/handige blog!

afbeelding van Phantax
Exp:
Level:
17

Mooie PS3 cleaning guide, en erg goed om te horen dat je PS3 weer helemaal up and running is, Marcela! ;-)

Now playing: Darksiders, Heavy Rain, Batman: Arkham City, Rayman: Origins, Need for Speed: Hot Pursuit. || 4 Platinums || PSN: Phanthax || Steam: sh0tgunn3r || Xfire: w0r1d0fw4rcr4f7 || Ubi.com: ffginferno || TeamSpeak 3: Phantax

afbeelding van Blahblah009
Exp:
Level:
10

De PS3 stond toch niet in de keuken hoop ik?

(Just kidding xd)

Hmm, wel handig als er ooit iets met mijn schatje zou gebeuren :o

In the land of Mordor where the Shadows lie.
One Ring to rule them all, One Ring to find them,
One ring to bring them all and in the darkness bind them
In the land of Mordor where the Shadows lie.

afbeelding van Heetrum
Exp:
Level:
8

hahah Marcela tog :P heb mijn SLIM afgelopen keer ook opengehaald om een nieuwe harde schijf te plaatsen (500G), en de boel schoon te maken, 1 poging nodig gehad :D, alles deed het perfect :D

afbeelding van Heetrum
Exp:
Level:
8

@ Rich Art, dat is geen rooster van de PS3 slim, ventilator daarvan heeft veel meer bladen, en er zit überhaupt niet zo'n soort rooster in.

afbeelding van Baron Bonk
Exp:
Level:
11

Ik heb zoiets gehad met m'n PSP! Het kabeltje op op te laden functioneerde niet meer, dus die moest vervangen worden, alleen vroeg dat iets meer moeite om uit elkaar te halen en weer in elkaar te zetten! Vooral omdat de front plate niet meer paste met de rechter richtingtoets, die ik toen maar iets afgevijld heb :P

Verder hoop ik eigenlijk dat m'n Slim van binnen redelijk stofvrij is en dat ik 'm daarvoor niet open hoef te halen :P

THANXX EarlyGamer VOOR HET WEGGEVEN VAN GRATIS GAMES!!!

afbeelding van Vegeta-NL
Exp:
Level:
10

lekker dan dat je ps3 niet meer disc's afleest door je nichtje. maar goed om te horen dat ie het weer doet. maar de foto van dat stof heb je denk ik van internet of niet? zoniet dan ga ik ook maar eens mijn eigen ps3 demonteren om stof te verwijderen.

PSN: Moto-NL

afbeelding van Nicka 187
Exp:
Level:
11

Rich Art wrote:
Zag jouw rooster er echt zo uit Marcela?

Je vraagt toch niet aan een dame of haar rooster zo stoffig is!? ;)

Ik maak regelmatig mijn consoles open om discdrive eruit te halen en het oogje van de laser schoon te maken. Gewoonlijk doe ik dat met een beetje cognac. Werkt perfect.

Ik ben nog nooit nutella tegengekomen in mijn console.

Maar Marcella je beseft toch wel dat doordat je een vrouw bent die hier op PU.nl beschrijft hoe je de console uit elkaar haalt, je hier allemaal hoofden op hol brengt. Dirty talk.

Everyone is entitled to their own opinion, it's just that yours is stupid.

afbeelding van nis156
Exp:
Level:
14

In het begin was ik ook als de dood toen ik al die dingen las over YLOD/RROD net voordat ik mijn PS3 en Xbox 360 haalde.

You have enemies? Good, that means you stood up for something

afbeelding van Zyrill
Exp:
Level:
14

Nutella is lekker.

De eerste 5 dagen na het weekend zijn de ergste. Daarna gaat het wel weer

afbeelding van EarlyGamer
Exp:
Level:
17

En wat hebben we nu geleerd? Een PS3 is geen speelgoed voor kleine kinderen!

PSN / Steam / R* Social Club: EarlyGamer
Now playing: Darksiders / Rayman Origins

THANXX GAMEMANIA VOOR HET WINNEN VAN 1 JAAR LANG GRATIS GAMES!!!

afbeelding van dark soul
Exp:
Level:
2

Ik wil 1 kleine tip toevoegen: vergeet niet de disc er eerst uit te halen!

Een jaar of 3 geleden ging ik voor de zoveelste keer mn ps3 schoonmaken. Dacht, dat doe ik wel effe. Ik vergat alleen de disc eruit te halen.

Toen ik de bovenkant van de disctray eraf haalde schoten de veertjes en radertjes door de kamer voordat ik kon zien hoe het gezeten had.

Na een halve dag zonder succes te kutten heb ik maar een nieuwe gekocht...

afbeelding van Rgamer145
Exp:
Level:
3

Zo'n fan gaat altijd na een jaar minder goed werken, dus haal ik ongeveer elke jaar mijn pc open zodat ik hem stof vrij kan maken.

afbeelding van COG soldier
Exp:
Level:
17

En juist daarom laat ik mijn kleine neefjes & nichtjes zo ver mogelijk uit de buurt van mijn consoles.

One shot, one kill. ~Sniper Fidelis~

“Fate rarely calls upon us at a moment of our choosing.” ~Optimus Prime~

“...had to be me. Someone else might have gotten it wrong.” ~Mordin Solus~

~11-09-'11~

afbeelding van kevindeleeuw
Exp:
Level:
3

liever een nichtje of neefje die willen zo nu en dan wel oppassen ik heb een broertje heeft in 2 maanden al 3 controllers van me gemold en maar ontkennen dat hij het heeft gedaan :(

afbeelding van killallmen3
Exp:
Level:
5

nice, maar de nutella komt bij mij maar in een gat. Correct mijn ****

afbeelding van killallmen3
Exp:
Level:
5

Censored by SOPA

afbeelding van GameOne
Exp:
Level:
5

Had je geen garantie meer ? Zo ja, dan is ie nu verlopen.

afbeelding van MacBlade
Exp:
Level:
13

Heb je die PS3 gebruikt als afzuigkap ofzo? Dat rooster en die ven SMERIG!!!

afbeelding van Visstix
Exp:
Level:
13

GameOne wrote:
Had je geen garantie meer ? Zo ja, dan is ie nu verlopen.

Wat had ze dan moeten doen?
De ps3 zo laten staan en geen games meer kunnen spelen.
Of opsturen naar sony omdat nutella onder garantie valt?

Lalalalalalalalalalalalalala

afbeelding van pizzafreak99
Exp:
Level:
8

Zyrill wrote:
Nutella is lekker.
afbeelding van Tumbler
Exp:
Level:
6

Zou het gaan stiknen als er pindakaas in zit?

afbeelding van Tumbler
Exp:
Level:
6

Stinken

afbeelding van Rich Art
Exp:
Level:
12

Cruwelder wrote:
@ Rich Art, dat is geen rooster van de PS3 slim, ventilator daarvan heeft veel meer bladen, en er zit überhaupt niet zo'n soort rooster in.

Weer wat geleerd. :)

Now playing: Silent Hill HD Collection [Silent Hill 3] / RE: Operation Raccoon City
Next game: Red Dead Redemption (Trophy Hunt: 92%) / Metal Gear Solid 3
Platinums in de pocket: 11

afbeelding van GameOne
Exp:
Level:
5

Visstix wrote:
GameOne wrote:
Had je geen garantie meer ? Zo ja, dan is ie nu verlopen.

Wat had ze dan moeten doen?
De ps3 zo laten staan en geen games meer kunnen spelen.
Of opsturen naar sony omdat nutella onder garantie valt?

Nooit geschoten is altijd mis ; )

afbeelding van batboy.g
Exp:
Level:
10

Ik heb toch een geen playstation 3

afbeelding van eRRortje
Exp:
Level:
8

Ik vond het niet zo'n interessante blog eigenlijk. Misschien omdat het (voor mij) wel voor zich spreekt hoe je zo'n ding in en uit elkaar schroeft..

Volgende keer bij het openen van je doos een pu-tv item ipv een blog? ;-) Grapje natuurlijk. Maar misschien toch een goed idee..

afbeelding van pstalman
Exp:
Level:
1

bah :)

Pagina's