27-07-2010
door: |
|
|
 |
|
|
Inderdaad, je kunt games spelen op de iPad. Net als op de meeste tv-decoders, sleutelhangers en telefoons tegenwoordig. Maar is de iPad ook een gamesplatform? Ja en nee. Het hangt er natuurlijk een beetje vanaf hoe breed of smal je het begrip gamesplatform wilt definiëren.
Sinds vrijdag ben ik de blije bezitter van een iPad. Ik kocht hem vooral voor mijn werk, om Apps en games voor dat ding te kunnen bespreken. Anders had ik ‘m ook wel gekocht, maar dan waarschijnlijk wat later, als er een paar écht goeie Apps en games voor zijn verschenen. Want die zijn er nu nog niet.
Toch ben ik best blij hoor, met mijn iPad. Vooral vanwege het fraaie scherm en zijn portabiliteit.
Hij is iets ongeveer net zo groot en zwaar als PU200 (oké, een slagje kleiner en toch nog wel wat zwaarder), dus kan ik ‘m heel gemakkelijk meenemen als ik ergens naartoe ga. Aanstaande donderdag ga ik bijvoorbeeld naar Zaandam om daar wat nieuwe games van Nintendo te checken, en dan gaat dat ding gewoon mee.
Kan ik onderweg in de trein op dat fraaie grote scherm wat tekstjes op tikken, sites checken, door boeken bladeren, films kijken en misschien zelfs wat gamen. Want ook al zijn er nog niet veel toffe games voor te krijgen, ik heb toch al wat dingen gedownload met de potentie me een uurtje zoet te houden.
Angry Birds was al de beste game voor de iPhone, en is dat nu ook voor de iPad.
En zo zijn er wel meer toffe iPhone-games die een iets mooiere uitvoering hebben gekregen op de iPad. Ik denk aan Real Racing HD, Plants vs. Zombies HD, Labyrinth 2 HD en Flight Control HD.
Andere goede iPad-games vallen onder de categorie: leuk dat ze nu ook op de iPad zijn te spelen, maar er bestaan betere versies op andere systemen.
In die categorie mag je Command & Conquer, Need of Speed Shift en Civilization Revolution rekenen.
De beste écht nieuwe iPad-game die ik tot nu toe heb gevonden is Osmos. Een heerlijk spacy game waarin je met spaarzame duwtjes van je vinger een blauw planeetje door het heelal moet sturen, om hem alles te laten verschalken wat kleiner dan hem is (waardoor hij groeit), terwijl je op moet passen voor alles wat groter dan hem is (waardoor hij wordt opgeslokt).
Het doet een beetje denken aan de beginfase van Spore, maar meer nog aan het helaas weinig bekende meesterwerkje Orbient voor WiiWare.
Osmos dus, een aanrader voor de 4 euro die hij moet kosten. Maar zeker geen system seller. En eigenlijk zou Osmos net zo goed op de DS, PC, iPhone of Wii gespeeld kunnen worden. En zou het op die systemen ook weinig wind doen opwaaien. Zie Orbient.
Een vrij matige game die me echter wel overtuigde van de potentie die de iPad als gamesplatform heeft, is VertigoRogue. De Lite-versie is gratis, dus iPad-bezitters, probeer ‘m eens uit!
In VertigoRogue vlieg je met een helikopter boven steden en jungles, die je bekijkt vanuit een gezichtspunt vlak boven de helikopter. Tegelijk verschijnt ook een transparante stuurknuppel in beeld, waar je duimen vanzelf op vallen als je de iPad horizontaal vasthoudt.
Het is een bijzondere sensatie om de helikopter met subtiele bewegingen van je duimen te besturen, terwijl je de iPad kantelt om je gezichtspunten te veranderen en tussen je handen door ‘omlaag kijkt’ om je vizier op de wagens en poppetjes onder je te richten.
De uitvoering had veel beter gekund, maar het spel is absoluut vermakelijk. En gaf me bovendien voor het eerst het gevoel ‘dit had zeker niet zo goed op een ander gamesplatform gekund’.
Oeps, zag je dat? Ik beschouwde de iPad zowaar al even als één van de gamesplatformen. Kun je zien wat er gebeurt, als ontwikkelaars serieus gaan denken over de nieuwe, unieke mogelijkheden die een iPad heus wel biedt.
Het simpele maar evengoed vermakelijke Achtung is ook zo’n unieke game die alleen op de iPad kan werken. Vier spelers die tegelijkertijd met hun vinger op hetzelfde schermen slangen besturen, het is hilarisch en ik had het nog nooit eerder beleefd.
Meer van dit soort spellen, en dan gaat het wel goed komen, met die iPad als gamesplatform.
.jpg&height=374)
|
|
| |
|
| |
09.09.10 - Halo 3 anyone?
08.09.10 - Lachen met Move!
07.09.10 - Jurjen on the Move
06.09.10 - Sterf, traditionele telefonie!
05.09.10 - Kort maar krachtig
04.09.10 - I’m all out of gum
03.09.10 - Mafia-gate
01.09.10 - Mijn blog annex oproep
30.08.10 - Wat is de ideale prijsvraag?
29.08.10 - Beat em up's met pixels zijn cool
28.08.10 - Mafia, 3D en de fysio
27.08.10 - Multiple personalities
26.08.10 - Savegames weg
25.08.10 - Lego forever, halleluja
23.08.10 - Jurjens vakantiebaantje
|
| er zijn 45 reacties op dit artikel |
| |
|
|
 |
LinkHyrule
N00b |
|
:
|
|
Die game ziet er uit als een ds game (qua graphics). Is dat alles wat de ipad aan kan? Dan hoef ik hem niet hoor. |
|
|
|
|
 |
galama112
Guest |
|
:
|
|
ALS je bij Osmos zo praat lijkt het mij meer een variant van Feeding Frenzy...
dat is zo´n spel dat je een klein visje bent en alles wat kleiner dan jou is kan opeten maar grotere digen eten jou op. hoe meer kleine spul je eet hoe groter je wordt. en dan kan je wat grotere vissen opeten.
mja ik vind dat wel een stoer principe allemaal maar de Ipad opzic lijkt me weinig nieuws |
|
|
|
|
 |
EarlyGamer
Emperor |
|
:
|
|
| Het is gewoon een kwestie van tijd dat dit zal gebeuren. |
| PSN / Steam: EarlyGamer >> "The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the World he didn't exist" |
|
|
|
 |
The Avenger.,
Grunt |
|
:
|
|
| Als ik wil gamen speel ik wel op m'n gaming PC/360. Ben een beetje klaar met handhelds tbh. Ik speel wel heel veel 'Robo Defense' op m'n HTC Desire tho. Echt verslavende die shit man. 'Tis een Tower Defense game(mode). |
|
|
|
|
 |
Space-Neger
Marshal |
|
:
|
|
| ik heb nu echt allemaal apparaten van apple.. ook had ik me weer latern overhalen de ipad te halen *zucht*.. ik vond het weer een kutproduct, dankjewel apple! |
| dan wil ik zwemmen in het geld, omdat dat echt is en echte vriendschap niet geld! |
|
|
|
 |
b00msh0t
Vindicator |
|
:
|
|
| Wow, dat ding is echt groot!:O |
| Type your text here |
|
|
|
 |
drakefinal
Imperial |
|
:
|
|
| op dit apparaat kan je wel "games" maar daar is dit ding niet voor gemaakt ik bedoel op je gsm een spelletje spelen kan ook best lollig zijn als je moet wachten en niets anders voor handen hebt maar de pret blijft niet duren. gamen doe je pas echt goed op een apparaat dat hiervoor gemaakt is en niet op een multifunctioneel product die geen specialisatie heeft in games |
| I was send to the inferno, but i ownd the devil with games so they kickt me back |
|
|
|
 |
LimeLou
Marshal |
|
:
|
|
De iPad lijkt me nog niet eens zo'n slecht ding om games op te spelen  |
|
|
|
|
 |
MarcusMaximus
Emperor |
|
:
|
|
Alles waar je games op kan spelen is een gamesplatform.
Ik vind het overigens geen "designated" games-platform... Het is, net als andere PC's, gemaakt om een boel te kunnen.
Daardoor is het in mijn optiek geen "puur" game-platform zoals alleen (handheld)consoles dat zijn.
Overigens: Apple zuigt kont ! |
| Common sense: So rare it's a goddamn super-power ! |
|
|
|
 |
TERROR_TAMMO
Guest |
|
:
|
|
| is het niet gewoon een grote versie van de i-phone zonder de bellen/sms functie? met andere woorden kan je niet beter gewoon een mini laptop halen voor het zelfde geld en dan wel alles kunnen?(heb zelf de m11x) |
|
|
|
|
 |
Typhoon
Guest |
|
:
|
|
| Volgens mij ken ik dat spel Achtung al, het bestaat namelijk ook als gratis spelletje voor de pc, alleen dan is de naam volgens mij Achtung die Kurve! of Zatacka. Het principe is wel hetzelfde alleen is het speelbaar met 6 spelers, die ieder 2 knoppen gebruiken, ik zou zeggen Google er eens op, want het is inderdaad best vermakelijk. |
|
|
|
|
 |
Baron Tanks
Emperor |
|
:
|
|
| Achtung is al superoud. Dat speelden we een paar jaar geleden op de universiteit al en dat is inderdaad hilarisch. Zal ook prima werken op de iPad, dat geloof ik best. |
| Spreek voor uzelf, nazibloem! |
|
|
|
 |
ruben0302
Marshal |
|
:
|
|
| Eigenlijk is Osmos helemaal geen nieuwe game het bestaat al een tijdje en is te koop op steam maar het is een erg goede game en wordt door critici ook erg goed gecritiseerd ik vind het ook wel een van de betere indie games op steam maar het is zeker niet mijn favoriet nee dat is plants vs zombies : D |
| mooi man! |
|
|
|
 |
Portal King
Emperor |
|
:
|
|
De iPad is net zo goed als de apps die er voor zijn gekocht en/of gedownload. Vandaar dat ik 500 euro voor dat ding toch iets te gek vind. Ik heb de US versie een paar maanden geleden al vastgehouden en uitgeprobeerd, en ik ben overtuigd dat het een plekje zal weten te veroveren op de hardwaremarkt, maar as we speak is het alleen voer voor Apple-acolieten waar ouders hun kinderen ver bij uit de buurt moeten houden.
Dat of je koopt hem, net als Jurjen, omdat je er freelance-centjes mee kan verdienen.  |
| Dit tekstje lees je nog wel een keer. |
|
|
|
 |
Hansenmol
Legend |
|
:
|
|
| Die game ziet er uit als een ds game (qua graphics).Is dat alles wat de ipad aan kan?Dan hoef ik hem niet hoor. |
Alsof er iets mis is met DS-graphics? Natuurlijk HD graphics zijn awesome, maar ik heb me in totaal langer vermaakt met mijn DS dan met mijn xbox360 hoor. Soms gaat het gewoon om de gameplay en niet om de graphics. |
| "Always the shit closest to home that hits you the hardest." - Marcus Fenix |
|
|
|
 |
LedZep
Commander |
|
:
|
|
Nou ik heb me zeker niet langer vermaakt met mijn ds dan met mijn 360. maar ik vind het vrij vette graphics. alleen ik vind hem te duur, voor minder geld heb ik liever een touch. die kan ik ook makkelijk meenemen naar school en muziek luisteren (tijdens de lessen).
|
| Nou, Denk 't nie.Wishlist: Black Ops, Halo Reach, AC Brotherhood, GoW 3, GH4, GH6 |
|
|
|
 |
JacquesQi
Imperial |
|
:
|
|
| Ik hou het maar op m'n telefoontje voor games. |
| "No snowflake in an avalanche ever feels responsible" - George Burns |
|
|
|
 |
TannedMax
Master |
|
:
|
|
| De iPad is weer zo iets van Apple waar ze de mensen hebben wijsgemaakt dat ze dat ding nodig hebben. Terwijl dat helemaal niet zo is. Het is duur, je kan er minder mee dan een laptop en het is duur. Cool is het wel, maar of je het echt nodig hebt, daar heb ik mijn twijfels bij... |
| That's what she said! |
|
|
|
 |
Mr_Poenanie_NL
Knight |
|
:
|
|
| De iPad is net als de eerste iPhone. Hij heeft wat tijd nodig en na 2/3 generaties koop ik er ook 1 gok ik. |
|
|
|
|
 |
Game Time
Conqueror |
|
:
|
|
| ik hoef geen ipad heb mijn pc en xbox voor spellen en internet |
| ik speel niet om te winnen maar voor de lol........... Al heb je natuurlijk meer lol als je wint =P |
|
|
|
 |
de fred123
Apprentice |
|
:
|
|
hey terror tammo is dat niet die vent van bassie en adriaan die je hebt als profiel foto
verder vind ik de ipad kut |
|
|
|
|
 |
Squall
Emperor |
|
:
|
|
| mmh neej, vind het meer een gadget, maar geen spelcomputer |
| I doubt therefore I might be... |
|
|
|
 |
DManUnit
Apprentice |
|
:
|
|
| Ja de fred123 dat is die vent inderdaad ja |
|
|
|
|
 |
Jeffmann
Imperial |
|
:
|
|
| Meh, het is inderdaad meer een gadget, omdat het niet alleen voor games bestemd is. |
| "Derp." ~ Defiler of Innocence. |
|
|
|
 |
Mitzdaking
Scout |
|
:
|
|
serieus, ik snap sommige apple fanatici echt niet. waarom wil je iets kopen,wat gewoonweg niet effectief is. ik bedoel ik zie nu niet iemand in de bus staan en een een ander nummertje opzetten op zn ipad. en waarom zou je hem thuis gebruiken als je daar een veel betere PC/laptop heb staan (mac als je natuurlijk geld te verbranden hebt)
maarja, dat is mijn rationaliteit :P |
|
|
|
|
 |
bgm74
Guest |
|
:
|
|
| lees ik net op NU dat het ding niet geschikt is om boeken op te lezen.. |
|
|
|
|
 |
gamemaster
Master |
|
:
|
|
| lees ik net op NU dat het ding niet geschikt is om boeken op te lezen.. | ach ik lees toch geen boeken, en ik hoef dat ding ook niet om te gamen . |
| i'm proud to have a xbox 360! |
|
|
|
 |
NLBamieschijf
Legend |
|
:
|
|
Je zou minigore eens moeten proberen. Dat is ook wel een leuk spelletje voor je Ipad . Angry birds heb ik allang uitgespeeld.. wel simpel opzich . |
| Speelt nu:- BFBC2- MW2- MNR- Dirt 2 |
|
|
|
 |
marwen_infamous
Grunt |
|
:
|
|
| ik hoor er goede verhalen en slechte verhalen over |
|
|
|
|
 |
shadowfighter
Commander |
|
:
|
|
| koop ik liever een iphone |
| And war, war never changes - Fallout 3 |
|
|
|
 |
Michel-K
Grunt |
|
:
|
|
Ik vind zelf de Ipad/Ipod/Iphone ook gewoon een game platform. Vooral de Iphone/Ipod hebben een aantal hele vette games. Zoals Pocket Legends die ik zelf heel veel speel. Het is een mmorpg maar zit heel veel diepgang in voor een ipod/iphone game, en het bestuurt ook wel lekker makkelijk. |
|
|
|
|
 |
Rebenga
Marshal |
|
:
|
|
| Typisch weer zo'n Apple product: totaal overhyped en totaal overrated! |
| Gaming 24/7 |
|
|
|
 |
mr WZ
Scout |
|
:
|
|
| Dat ding kost sowieso al veelsteveel, en dan ook nog games kopen zeker, dikke vinger! |
|
|
|
|
 |
The Killer Fist
N00b |
|
:
|
|
| De games zien er niet veel beter uit dan op de meeste mobieltjes dus.. |
|
|
|
|
 |
powerunlimited!!!
Commander |
|
:
|
|
| de games op de Ipad lijken me leuker dan die van de iphone. ik denk dat ik volgend jaar een Ipad gaat kopen, niet alleen omdat je er games op kunt spelen maar omdat ik hem wel mee op vakantie wil nemen. |
| Mafia II!!!! |
|
|
|
 |
powerunlimited!!!
Commander |
|
:
|
|
| de games op de Ipad lijken me leuker dan die van de iphone. ik denk dat ik volgend jaar een Ipad gaat kopen, niet alleen omdat je er games op kunt spelen maar omdat ik hem wel mee op vakantie wil nemen. |
| Mafia II!!!! |
|
|
|
 |
JJV
Warlord |
|
:
|
|
| Ik kan me voorstellen dat achtung leuk is op een ipad vanwege een twisterachtige ervaring met allemaal handen die om elkaar draaien maar ik denk toch echt dat het beter werkt op de pc waar het al jaren voor bestaat en een geniale multiplayer voor is ondanks -of misschien wel dankzij- zijn extreme eenvoud |
| Hierbij bied ik mijn ongemeende excuses aan aan iedereen die ik terecht beledigd heb |
|
|
|
 |
Velvet Rose
Vindicator |
|
:
|
|
| Die ipad laat ik voorlopig links liggen |
| When the doors of perception are cleansed, man will see things as they truly are: infinite(Aldous Huxley: A Brave New World) |
|
|
|
 |
gamer94
Scout |
|
:
|
|
| agh ik heb al een ipod touch en een iphone... dus een ipad lijkt mij een beetje veel van het goede |
|
|
|
|
 |
seth
Vindicator |
|
:
|
|
DooM RPG2 downloaden voor itouch/ipod. NU. beste FPS op een handheld fuckin ooit.
tenminste voor hardcore gamers. |
| verzamelaar/handelaar spellen en goodies. |
|
|
|
 |
Erik Navkire
Guest |
|
:
|
|
| Ik vind dat je de iPad best een gamesplatform kan noemen. De iPhone wordt nu ook als gamesplatform aangemerkt op de voorkant van de PU, en die is ook niet specifiek bedoeld om mee te bellen. En kom op... zelfs de N-Gage werd een gamesplatform genoemd. |
|
|
|
|
 |
Randier
Guest |
|
:
|
|
| serieus, ik snap sommige apple fanatici echt niet.waarom wil je iets kopen,wat gewoonweg niet effectief is.ik bedoel ik zie nu niet iemand in de bus staan en een een ander nummertje opzetten op zn ipad.en waarom zou je hem thuis gebruiken als je daar een veel betere PC/laptop heb staan (mac als je natuurlijk geld te verbranden hebt)maarja, dat is mijn rationaliteit :P |
Hoezo niet effectief? Wil jij beweren dat jij met je laptop op de bank lekkerder kunt liggen dan ik met mijn iPad? Want daar is de iPad voor. Het is een handig luxe apparaatje dat bepaalde bezigheden een stuk relaxter en gemakkelijker maakt. (Paar voorbeelden op Facebook: http://www.facebook.com/profile.php?id=1524977270#!/photo.php?pid=1282511&id=1524977270)
De iPad is veel kleiner dan een pc of laptop maar precies groot genoeg om websites, digitale magazines en YouTube-filmpjes perfect weer te geven. En de kwaliteit van het scherm is adembenemend. Daarnaast kun je de iPad door de gigantische hoeveelheid beschikbare apps gebruiken voor de meest uiteenlopende doeleinden.
Er zijn overigens geweldige games op de iPad die in het bovenstaande artikel helemaal niet genoemd worden. En dit zijn geen aftreksels van bestaande consoleversies, maar games die op de iPad het best uit de verf komen. Bordspellen als Scrabble bijvoorbeeld, waarbij de iPad daadwerkelijk het spelbord is. Of spelletjes als Glow Hockey en Foosball (tafelvoetbal), waarbij de iPad daadwerkelijk het speelveld is. Dit soort simpele spelletjes kun je met meerdere spelers op één iPad spelen. Je legt de iPad gewoon neer zoals je dat ook met een normaal spelbord doet.
Ook tumblers als Monkey Ball en Labyrinth werken het best en zijn het leukst op een apparaat dat daadwerkelijk een platform is waarmee je kunt kantelen en draaien. En de iPad versie van Mirror’s Edge is zonder bijzondere redenen de beste versie van het spel. |
|
|
|
|
 |
ShotKill
N00b |
|
:
|
|
| Zo slecht is de iPad niet. Op dit moment zit ik gewoon in de auto met het speeltje van Apple. |
|
|
|
|
 |
ShotKill
N00b |
|
:
|
|
| Zo slecht is de iPad niet. Op dit moment zit ik gewoon in de auto met het speeltje van Apple. |
|
|
|
|
 |
Hayoootje
Grunt |
|
:
|
|
apple maakt alleen maar rotzooi behalve ipod  |
|
|
|
|
|
|
| |
|
|