Tekken Tag Tournament 2 review 

"T-T-T-T", herhaalde Samuel de afglopen dagen op de redactie. Wij hadden ons geld gezet op 'Te veel Tergende Tieten Tango's', maar hij bleek gewoon iets te veel 'Tekken Tag Tournament Two' te hebben gespeeld!
 
Tekken Tag Tournament 2 is de beste Tekken aller tijden. En het ergste van mijn conclusie is dat ik deze game eigenlijk helemaal niet zo leuk wilde vinden, aangezien ik Tekken (in zijn kern) stiekem nog steeds een matige vechtgame vind. Her concept achter elk spel (elke knop bestuurt een ledemaat) is grappig en maakt de gameplay best intuïtief voor beginners, maar het zorgt er ook voor dat button bashen meer regel is dan uitzondering bij de meeste mensen.
 
Verder moet je om combo's en speciale moves uit te voeren meestal ellenlange knoppencombinaties uit je hoofd leren, terwijl bij de traditionelere vechtgames je daar allerlei handige inputvormen voor hebt. Daarnaast is dit geen Tekken 7, maar een vervolg op een spin-off waar de PlayStation 2 in 2000 mee lanceerde. Een tweede losstaande Tag-game voelde voor mij nu dus een beetje aan als een uitmelk-move; al helemaal als je beseft dat tagbattles in de meeste vechtgames gewoon al optioneel zitten inbegrepen.
 
 
Lichaamsversieringen
Maar BAM, toen smeet de game mij even met meer coole en grappige shit om de oren dan ik ooit had verwacht! En daarmee bedoel ik niet alleen de nieuwe Tag Assault-aanval, waarbij een combo met je tagpartner voortgezet kan worden (net als in Street Fighter X Tekken). Zo is er bijvoorbeeld TekkN Tunes, waarmee je de muziek van alle levels naar eigen smaak kan indelen, maar je ook al je eigen muziek in kunt importeren. Eindbaas Unknown in elkaar meppen was dan ook een stuk bevredigender met wat Fear Factory op de achtergrond.
 
Je kunt trouwens elk personage naar hartelust customizen met kleding, accessoires en andere lichaamsversieringen waar Jean Paul Gaultier jaloers op zou worden. Maar het mooiste is de FIght Lab: een Story Mode annex Tutorial slash minigame-verzameling, die niet alleen nieuwkomers op hilarische wijze de fundamenten van Tekken leert, maar ook meteen de hele serie uit de creatieve rompslomp haalt.
 
Kippen
In Fight Lab speel je met Combot, een robot met enkele standaard moves, waarmee je bepaalde uitdagingen, minigames en bossfights moet doorlopen. Je kunt je Combot echter 'uitbouwen' met honderden moves van de rest van de Tekken-cast; hoe beter je de levels doorloopt, hoe sterker de moves zijn die je voor hem kunt ontgrendelen. Het prachtige hieraan is dat je zo automatisch de game steeds beter leert spelen, omdat je steeds meer je beste doet om die geweldige moves te behalen. Een geniale manier om de speler je game te laten masteren! Ook kun je (voor het eerst in de serie) de gekste shit ontgrendelen, zoals wapens, projectielen (waaronder kippen...) en hilarische finishing moves.
 
Het mooiste van dit alles: je eigen Combot is ook buiten Fight Lab inzetbaar, waardoor iedereen hiermee z'n eigen onvoorspelbare vechter heeft. Tel hier de grootste Tekken-cast ooit bij op (meer dan vijftig personages!), nog tal van andere off- en online modi, de online World Tekken Federation-dienst waarmee je al je statistieken kunt bijhouden, en een geperfectioneerd vechtsysteem voor zowel normale als tag-gevechten. Je snapt dus waarom dit spel net zo goed 'The Greatest Hits of the Iron Fist'  had kunnen heten.
 
Conclusie:
Het feit dat er na twaalf jaar eindelijk een vervolg is op de interessantste Tekken-game ooit, is nog lang niet zo tof als het nieuws dat deze Tekken met kop en schouders boven de andere delen uitsteekt dankzij het knotsgekke Fight Lab. 

REACTIES (13)